Hakkımızda

Hakkımızda

Orko olarak, 1978 yılından bu yana yüksek kaliteli buğday unu üreten Balıkesir un un Marmara Bölgesi ile birlikte aynı zamanda tüm ihracat operasyonlarında tek yetkili firmayız.Balıkesir un Marmara bölgesinin önemli buğday üreticilerinden biridir.

Firmamız çok çeşitli tahıl ve yan ürünlerinin ticaretini yapmaktadır. Tahıl ve yan ürünleri üzerine ihracatta çözümler üretmektedir.

Günümüzün en son teknolojisi ile el değmeden otomasyon ile üretilen ürünler tam otomatik makinelerle kontrol edilmektedir.

Üretimi yapılan mamuller 5’lik ve 10’luk paketleme ile ulusal market zinciri olan firmalarla pazara sunulmaktadır.

Endüstriyel un üretiminde Marmara Bölgesindeki yüksek kaliteli un üretiminde büyük paylara sahip Balıkesir Un ile çalışılmaktadır.

Un üretiminde geniş donanımlı Ar-Ge laboratuvarı olan Balıkesir Un ülkemizdeki gıda kodeksine eş değer olarak sürekli ürün geliştirme çalışmaları yapmaktadır.

Bugün Türkiye'nin dört bir yanında unlu mamul işletmecilerinin güvenle kullandığı bir marka olan Balıkesir Un, buğday unu konusunda pek çok pazarda lider konumdadır.

30000 m²'lik açık, 9800m²'lik kapalı alana kurulu modern üretim tesisi, 36000 ton buğday depolama tesisi ve uzman kadrosu ile günlük 400 ton un üretimi gerçekleştirmektedir.

Önce kalite anlayışı ile gerçekleştirilen üretim faaliyetleri, Kalite ve Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri gereğince (ISO 9001:2008 ve ISO 22000:2005) kontrol edilmekte, tüm üretim süreci titizlikle sürdürülmektedir.

Balıkesir Un ve Orko sahip olduğu vizyonu ve değerleri ile girişimci ve yenilikçi yapısını her geçen gün bir adım öteye taşıyarak, maksimum müşteri memnuniyeti için faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir.


Paylaş: